Fogyasztása: Naponta kétszer, étkezés után, használatuk lefekvés előtt is indokolt lehet. Ajánlott adagolás: 1 púpos teáskanál keverék 2dl vízhez. Forrázást követően cca. 20 percig áztassuk! Terhesség és szoptatás ideje alatt nem ajánlott. Fogyasztás előtt kérje ki orvosa véleményét! Orvosi vélemény javasolt, amennyiben tartós gyógyszereket szed, illetve tartós gyógykezelésre szorul! A teakeverék bármely összetevőjével szembeni túlérzékenység esetén a tea fogyasztása nem javasolt!
Dr. Völgyesi Ferenc magas vérnyomás kezelésére ajánlott receptúrája alapján készült teakeverék. Az összetevők ismertek vérnyomáscsökkentő hatásukról, azontúl elősegíthetik az érrendszer egészségét, hozzájárulhatnak a szív egészséges működéséhez. Fedezze fel a Völgyesi vérnyomáscsökkentő hatású teakeverékét és támogassa természetes módon a szív- és érrendszeri egészségét ezen hatékony gyógynövényekkel!
Tárolás: száraz, hűvös helyen tárolandó!
A gyógyfüvek hatásai (a teljesség igénye nélkül)
- A Völgyesi vérnyomáscsökkentő hatású teakeverékének összetevői kombináltan támogatják a szív- és érrendszer egészségét. A galagonyabogyó hagyományosan használt vérnyomáscsökkentő hatásairól ismert, míg a bodzavirág és fagyöngy segíthetnek az érrendszer relaxációjában. A diólevél antioxidánsokat tartalmaz, melyek védelmet nyújthatnak a szívnek. A zsurlófű diuretikus hatása elősegítheti a vízháztartás szabályozását, és a levendulavirág nyugtató hatása segíthet a stressz csökkentésében. A kukoricabajusz hozzájárulhat az érrendszer támogatásához.
- Próbálja ki a Völgyesi vérnyomáscsökkentő hatású teakeveréket, hogy természetes módon segítse a vérnyomás egyensúlyát és támogassa szív- és érrendszerének egészségét!
- érelmeszesedés esetén: galagonya,
- vízhajtó: bodza,
- vérnyomás csökkentő: fagyöngy,
- vértisztító: diólevél,
- görcsoldó, idegnyugtató: levendulavirág,
- húgyuti bántalmakra, cukorbetegségre: kukoricabajusz
- vízhajtó, vesetisztító, izzasztó: zsurlófű
A gyógynövények hatóanyagtartalma (a teljesség igénye nélkül):
- galagonyabogyó: krateguszsav, cseranyag, szaponin, nyálka, kolin, B- és C- vitamin, szívre ható glikozidák
- bodzavirág: izzasztó glikozida, nyálka, cseranyag, kolin
- fagyöngy: kolin, acetilkolin, szívre ható viszkotoxin, vérnyomáscsökkentő propionilkolin
- diólevél: csersav, egyéb savak
- zsurlúfű: kovasav, szaponin, szerves savak, flavonglikozida
- levendulavirág: illóolaj, csersav, keserűanyag
- kukoricabajusz: cseranyag, szaponin, keserű glikozida
A gyógyteák hatóanyagának minél teljesebb kinyerése és megőrzése érdekében pontosan követni kell a teák elkészítésére vonatkozó szabályokat. Hogy valamely drogból milyen módon készítendő el a leghatásosabb tea, az a drog állományától, a hatóanyagok természetétől, valamint a teaanyag helyes adagolásától függ.
A teák klasszikus elkészítési módja a forrázás, főzés, áztatás.
A gyógynövénykeverékekből összeállított tea elkészítése során a javasolt eljárás:
2dl forrásban lévő vízzel forrázzuk le a teakeveréket, amit azután letakarást követően kb. 15 percnyi állás után megszűrten fogyaszthatunk.
Ha naponta több ízben is teáznunk kell, a napi szükségletet előre is elkészíthetjük. Ilyenkor a teát hűvös helyen, lehetőleg hűtőszekrényben tároljuk ízesítés nélkül. Felhasználásukkor melegítjük és ízesítjük. Édesíthetünk cukorral, mézzel, gyümölcsszörpökkel – csipkeszörp, cukorbetegek esetében édesítőszerrel.