Fogyasztása: javasolt nagyobb étkezések után 10-15 perccel fogyasztani. Ajánlott adagolás: 1 púpos teáskanál keverék 2dl vízhez. Forrázást követően cca. 15 percig hagyjuk ázni! Az adagolás a kívánt elérendő hatás érdekében növelhető. Terhesség és szoptatás ideje alatt nem ajánlott. Fogyasztás előtt kérje ki orvosa véleményét! Orvosi vélemény javasolt, amennyiben tartós gyógyszereket szed, illetve tartós gyógykezelésre szorul! A teakeverék bármely összetevőjével szembeni túlérzékenység esetén a tea fogyasztása nem javasolt!
Dr. Völgyesi Ferenc gyomorgörcs kezelésére összeállított receptúrája alapján készült teakeverék. Ez a teakeverék kíméletes és hatékony megoldást kínálhat a gyomorgörcsök enyhítésére. A gyógynövények ismertek gyomorbarát tulajdonságaikról. Ez a speciális teakeverék segíthet a gyomor-bél traktus megnyugtatásában és a fájdalmas görcsök enyhítésében. A levendula, borsosmenta, fodormenta illata és íze élvezetessé teszi a keverék fogyasztását. Fedezze fel a Völgyesi gyomorgörcsoldó teakeverék jótékony hatásait, és élvezze a természetes megkönnyebbülést ezen hatékony gyógynövényekkel.
Tárolás: száraz, hűvös helyen tárolandó!
A gyógyfüvek hatásai (a teljesség igénye nélkül)
- A Völgyesi gyomorgörcsoldó teakeverék összetevői kombináltan segíthetnek a gyomorgörcsök enyhítésében és a gyomor-bél traktus megnyugtatásában. A citromfű nyugtató hatásával hozzájárulhat a gyomor relaxációjához. A galagonya és kökényvirág segíthetnek a gyomorsav szabályozásában, míg a csalánlevél a méreganyagok kiürülését segíti diuretikus hatásával. A levendulavirág gyulladáscsökkentő és nyugtató hatással bír, míg a gyomorfekélyre a fagyöngy gyakorolhat kedvező hatást. A fodormenta és borsosmenta az emésztést támogatják amellett, hogy enyhíthetik a gyomorégést, a búzavirág a gyomor-bélrendszer egészségét gyulladáscsökkentő hatásával segíti. Ezen összetevők együttesen kifejtve jótékony hatásaikat támogatják a gyomor egészségét.
- görcsoldó, emésztést elősegítő, szélhajtó hatás: citromfű, fodormenta, borsosmenta, fagyöngy,
- enyhe hashajtó hatás: kökényvirág,
- gyomor és bélhurut kezelésére: csalán,
- étvágyjavító hatás: levendula, búzavirág
- erősítő, nyugató hatás: galagonya
A gyógynövények hatóanyagtartalma (a teljesség igénye nélkül):
- citromfű: cseranyag, keserűanyag, illóolaj, nyálka
- fodormenta: glikozidák, cseranyag, illóolaj
- borsosmenta: illóolaj, cseranyag, keserűanyag, nikotinsav, kávésav
- fagyöngy: kolin, acetilkolin, propionilkolin, szaponin, cukrot
- kökényvirág: glikozidák
- csalán: glikozidák, cseranyag, B- és C-vitamin, hisztamin, glükokinint (vércukor csökkentő)
- levendula: illóolaj, csersav, keserűanyag
- búzavirág: keserűanyag, cseranyag, ásványi sók
- galagonya:szaponin, cseranyag, kolin, szívre ható glikozidák
A gyógyteák hatóanyagának minél teljesebb kinyerése és megőrzése érdekében pontosan követni kell a teák elkészítésére vonatkozó szabályokat. Hogy valamely drogból milyen módon készítendő el a leghatásosabb tea, az a drog állományától, a hatóanyagok természetétől, valamint a teaanyag helyes adagolásától függ.
A teák klasszikus elkészítési módja a forrázás, főzés, áztatás.
A gyógynövénykeverékekből összeállított tea elkészítése során a javasolt eljárás:
2dl forrásban lévő vízzel forrázzuk le a teakeveréket, amit azután letakarást követően kb. 15 percnyi állás után megszűrten fogyaszthatunk.
Ha naponta több ízben is teáznunk kell, a napi szükségletet előre is elkészíthetjük. Ilyenkor a teát hűvös helyen, lehetőleg hűtőszekrényben tároljuk ízesítés nélkül. Felhasználásukkor melegítjük és ízesítjük. Édesíthetünk cukorral, mézzel, gyümölcsszörpökkel – csipkeszörp, cukorbetegek esetében édesítőszerrel.