Fogyasztása: napközben bármikor fogyasztható. Ajánlott adagolás: 1 púpos teáskanál keverék 2dl vízhez. Forrázást követően cca. 15 percig áztassuk! Az adagolás a kívánt elérendő hatás érdekében növelhető. Terhesség és szoptatás ideje alatt nem ajánlott. Fogyasztás előtt kérje ki orvosa véleményét! Orvosi vélemény javasolt, amennyiben tartós gyógyszereket szed, illetve tartós gyógykezelésre szorul! A teakeverék bármely összetevőjével szembeni túlérzékenység esetén a tea fogyasztása nem javasolt!
Dr. Völgyesi Ferenc receptúrája alapján készült teakeverék meghűléses, náthás tünetek esetére. Tea meghűlés esetén Dr. Völgyesi Ferenc receptúrája alapján készült teakeverék kiválóan alkalmazható a megfázás tüneteinek enyhítésére. Ez a speciális összetételű teakeverék hatékonyan csillapíthatja köhögést, nyákoldó hatású, napközben bármikor fogyasztható készítmény légzőszervi panaszok esetén. Fedezze fel a Völgyesi meghűlés kezelésére szolgáló teakeverék jótékony hatásait és támogassa immunrendszerét természetes módon a megfázás idején!
Tárolás: száraz, hűvös helyen tárolandó!
A gyógyfüvek hatásai (a teljesség igénye nélkül)
- Ebben a teakeverékben található növények együttesen hozzájárulnak a szervezet egészségéhez. A csalán diuretikus hatása támogathatja a vesefunkciót, míg a keskenyutifű-levél és zsályalevél gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkeznek, segítve a torokfájás és a légzőszervi problémák enyhítését. A hársfavirág és mályvavirág nyugtató hatása enyhítheti a stresszt és támogathatja az immunrendszert. Az édesgyökér természetes édesítőszerként ismert és segíthet enyhíteni a torok irritációját. Az izsópfű és ezerjófű pedig hozzájárulhatnak a tea általános jótékony hatásaihoz.
- Próbálja ki a Völgyesi meghűlés kezelésére összeállított teakeverékét, hogy természetes módon támogassa egészségét és jólétét!
- köhögés csillapítására, vízhajtó, hurut esetén: csalánlevél,
- baktériumölő, nyákoldó, köhögéscsillapító: útifűlevél,
- izzasztó hatás, köhögéscsillapító: hársfavirág,
- nyálkaoldó: édesgyökér,
- asztmás és hörghurutos bántalmak esetén: izsópfű,
- vértisztító: ezerjófű,
- húgyúti fertőtlenítő, legyengítő izzadás gátlására: zsályalevél,
- köhögéscsillapító, nyákoldó: mályvavirág
A gyógynövények hatóanyagtartalma (a teljesség igénye nélkül):
- csalán: glikozidák, cseranyag, B- és C-vitamin, hisztamin, glükokinint
- keskenyutifű-levél: nyálka, C-vitamin, cseranyag, glikozida
- hársfavirág: illóolaj, nyálka, flavonglikozida, szaponin, cseranyag
- édesgyökér: glicirrhizin ( a cukornál 150x édesebb), cukrok, nyálka cseranyag, keserűanyag
- iszópfű: illóolaj, glikozida, cseranyag, keserűanyag
- ezerjófű: keserű glikozida, gyanta, illóolaj
- zsályalevél: tbc-bacillusokra ható fatoncida, illóolaj, glikozida, keserűanyag, kül. Savak
- mályvavirág: nyálka, keményítő, pektin, cseranyag
A gyógyteák hatóanyagának minél teljesebb kinyerése és megőrzése érdekében pontosan követni kell a teák elkészítésére vonatkozó szabályokat. Hogy valamely drogból milyen módon készítendő el a leghatásosabb tea, az a drog állományától, a hatóanyagok természetétől, valamint a teaanyag helyes adagolásától függ.
A teák klasszikus elkészítési módja a forrázás, főzés, áztatás.
A gyógynövénykeverékekből összeállított tea elkészítése során a javasolt eljárás:
2dl forrásban lévő vízzel forrázzuk le a teakeveréket, amit azután letakarást követően kb. 15 percnyi állás után megszűrten fogyaszthatunk.
Ha naponta több ízben is teáznunk kell, a napi szükségletet előre is elkészíthetjük. Ilyenkor a teát hűvös helyen, lehetőleg hűtőszekrényben tároljuk ízesítés nélkül. Felhasználásukkor melegítjük és ízesítjük. Édesíthetünk cukorral, mézzel, gyümölcsszörpökkel – csipkeszörp, cukorbetegek esetében édesítőszerrel.