Fogyasztása: Javasolt nagyobb étkezések után 10-15 perccel fogyasztani. Ajánlott adagolás: 1 púpos evőkanál keverék 2-3dl vízhez. Előbb forrázzuk le a keveréket, hagyjuk állni 10 percig, majd öntsük le az első teát! Majd még egy adag vízzel főzzük a leszűrt gyógynövényeket 5 percig, majd azt is szűrjük le! Az elkészített két teát keverjük össze és azt fogyasszuk! Terhesség és szoptatás ideje alatt nem ajánlott. Fogyasztás előtt kérje ki orvosa véleményét! Orvosi vélemény javasolt, amennyiben tartós gyógyszereket szed, illetve tartós gyógykezelésre szorul! A teakeverék bármely összetevőjével szembeni túlérzékenység esetén a tea fogyasztása nem javasolt!
Dr. Völgyesi Ferenc májbetegség kezelésére összeállított receptúrája alapján készült teakeverék. Olyan gondosan összeállított gyógynövényeket tartalmaz, amelyek célzottan támogathatják a máj egészségét. Ez a teakeverék segíthet a máj méregtelenítésében és optimalizálásában így elősegítve az egészséges májműködést. Kinek ajánlott a májtámogatás? Mindenkinek, akinek: - étkezések után rendszeresen puffad, - krónikus székrekedéssel kűzd, - a széklete rendszesen bűzös és emésztetlen ételmaradékokat tartalmaz, - tartósan világos a széklete (epecsatornák ill. epevezeték elzáródására utal), - magas a koleszterin és vérzsír szintje, - alkoholfogyasztóknak. Fedezze fel a Völgyesi májtea jótékony hatásait és támogassa májának természetes regenerációját ezen hatékony gyógynövényekkel!
Tárolás: száraz, hűvös helyen tárolandó!
A gyógyfüvek hatásai (a teljesség igénye nélkül)
- Az összetevők kifejezetten támogathatják a máj egészségét. A diólevél és rebarbaragyökér májvédő tulajdonságokkal rendelkeznek segítve a méregtelenítést és a máj regenerálódását. A csalán diuretikus hatása elősegítheti a méreganyagok kiürülését a szervezetből. A borókabogyó antioxidánsokban gazdag, melyek támogathatják a májsejtek védelmét. A medveszőlőlevél és búzavirág gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkeznek, melyek enyhíthetik a gyulladásokat és segíthetik a máj egészséges működését.
- Próbálja ki a Völgyesi májteát, hogy természetes módon támogassa májának vitalitását és megőrizze annak optimális működését!
- máj és epebaj kezelésére: rebarbaragyökér,
- szélhajtó, étvágyjavító: borókabogyó,
- étvágyjavító, vértisztító: diólevél,
- vértisztító: csalánlevél,
- epekőbajokra: medveszőlőlevél,
- görcsoldó, étvágyjavító: búzavirág
A gyógynövények hatóanyagtartalma (a teljesség igénye nélkül):
- diólevél: csersav, egyéb savak
- csalán: glikozidák, cseranyag, B- és C-vitamin, hisztamin, glükokinint
- rebarbaragyökér: antraglikozik (hashajtó hatás), tannoglikozid, antrakinon, pektin
- borókabogyó: glikozidák, invertcukor, cseranyag
- medveszőlőlevél: arbutin, hidrokinon, flavonglikozida
- búzavirág: cseranyag, glikozida, keserűanyag
A gyógyteák hatóanyagának minél teljesebb kinyerése és megőrzése érdekében pontosan követni kell a teák elkészítésére vonatkozó szabályokat. Hogy valamely drogból milyen módon készítendő el a leghatásosabb tea, az a drog állományától, a hatóanyagok természetétől, valamint a teaanyag helyes adagolásától függ.
A teák klasszikus elkészítési módja a forrázás, főzés, áztatás.
A gyógynövénykeverékekből összeállított tea elkészítése során a javasolt eljárás:
2dl forrásban lévő vízzel forrázzuk le a teakeveréket, amit azután letakarást követően kb. 15 percnyi állás után megszűrten fogyaszthatunk.
Ha naponta több ízben is teáznunk kell, a napi szükségletet előre is elkészíthetjük. Ilyenkor a teát hűvös helyen, lehetőleg hűtőszekrényben tároljuk ízesítés nélkül. Felhasználásukkor melegítjük és ízesítjük. Édesíthetünk cukorral, mézzel, gyümölcsszörpökkel – csipkeszörp, cukorbetegek esetében édesítőszerrel.